{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Lokanta, Restoran, Kafe, Kıraathane  Vb. İşyerlerinin Çalışma Saatleri Hakkında

Covid­19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. 

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki  mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesi sağlanmaktadır. 

Bu çerçevede; 
İlgi (a) Genelgemizle faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan lokanta/restoran/kafe/kıraathane vb. işyerlerinin 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren belirlenen kurallar dahilinde saat 22:00’a kadar hizmet verebilecekleri talimatlandırılmış, ilgi (b) Genelgemizle de söz konusu işletmelerin sundukları hizmetlere ihtiyacın artması nedeni ile kapanış saatlerinin 24:00’a uzatıldığı bildirilmişti. 

İlgi (c) Genelgemizle marketler, pazar/satış yerleri, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerleri ile alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamalar kaldırılmıştı. 

Gelinen aşamada; Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla 21.07.2020 tarihinden itibaren yukarıda bahsi geçen lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali vb. işletmelerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasına; belirtilen işletmelerin  genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilmelerine karar verilmiştir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

2020 Yılı Yaş Çay Alım Fiyatları Açıklandı
TOBB İl Kadın girişimci ve İl Genç girişimciler kurulu icra komitesi seçimleri tamamlandı
Kenevir Yetiştirilmesi , İşlenmesi , Sağlayacağı Katma Değerler Konulu Toplantımız Odamızda Gerçekleşti
İmalatçı Üyeleri Destekleyen Proje Teklif Çağrısı Hakkında KOSGEB'den Üyelerimize Bilgilendirme
İkinci El Araç Alım Satımı Yapan İşletmeler İçin Önemli Duyuru