{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Çalışma Saati Kısıtlaması Olan İşletmeler Hakkında Duyuru

Covid­19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. 

Bu kapsamda Koronavirüs salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerde tedbirler alınmış olup ilgi (a) Genelgemiz ile marketlerin 09.00­21.00 saatleri arasında hizmet vermeleri, ilgi (b) Genelgemiz ile pazar/satış yerlerinin en geç saat 19.00’a kadar faaliyetlerini yürütmeleri, ilgi (c) Genelgemiz ile berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerlerinin 09.00­21.00 saatleri arasında hizmet vermeleri, ilgi (ç) Genelgemiz ile Alışveriş Merkezlerinin 10.00­22.00 saatleri arasında faaliyetlerini yürütmeleri hususu Valiliklerimize bildirilmiştir. 
İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesi sağlanmaktadır. 

Bu çerçevede Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla 01.07.2020 tarihinden itibaren yukarıda bahsi geçen işletmelerin (marketler, pazar/satış yerleri, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerleri ile alışveriş merkezleri) çalışma saatlerine yönelik kısıtlamalar kaldırılmıştır; belirtilen işletmeler genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabileceklerdir. 

Üyelerimize önemle duyurulur.

Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

İlçe Kaymakamımız Sn. Mehmet ÖZTÜRK'ten Odamıza İadeyi Ziyaret
İlçe Koordinasyon Toplantısı Odamızda Düzenlendi
E-tebligat Uygulaması Resmi Gazetede Yayınlandı
TOBB Başkanı Sn. M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan Odamıza Ziyaret
Rize'deki İş Dünyası ve STK'lardan Barış Pınarı Harekatına Asker Selamlı Destek
Turizm Sektör Toplantısı