{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

12. Uluslararası Yapı Malzemeleri, Teknolojileri ve Gayrimenkul Fuarı BATUMI BUILD 2023 tamamlandı.

Çayeli  Ticaret ve  Sanayi Odası inşaat  ,  emlak  ve  inşaat  malzemeleri  imalatı   sektöründe ki  firmalarla   fuara   katılım  sağladı.

Açılış törenine:

Acara Hükümeti Başkanı Tornike Rizhvadze, Acara Yüksek Konseyi Başkanı Davit Gabaidze, Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani, Acara Maliye ve Ekonomi Bakanı Jaba Putkaradze, Acara Özerk Cumhuriyeti Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Maya Khajıshvili, Acara Özerk Cumhuriyeti Tarım Bakanı Zaza Shavadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Nino Nizharadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm ve Tatil Köyleri Dairesi Başkanı Tinatin Zoidze, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz, Acara Özerk Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Giorgi Romanadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Bakanlar Kurulu, DEIK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan Mzhavanadze, farklı ülkelerin diplomatik temsilcileri, ayrıca, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcileri  katıldı.

Uluslararası Fuar Şirketi Expo Batumi 8-10 Eylül 2023 tarihleri arasında 12. Uluslararası Yapı Malzemeleri, Teknolojileri ve Gayrimenkul Fuarında  yerli ve uluslararası şirketlerin ürünleri, inşaat malzemeleri, inşaat donatımları, klima ve soğutma sistemleri, mimarlık, teknoloji, iç ve dış tasarım gibi ürünler yer aldı.

Fuar, katılan şirketlere, kendi ürünleri veya servislerini kullanıcıların geniş kitlesine tanıtma olanağı, iş bağlantılarının karşılıklı olarak değişiminin gerçekleştirmesini, inşaat ve dizayn alanında mevcut yenilikler ve yeni teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmasını sağladı. Fuar esnasında ikili iş görüşmeler B2B düzenlendi.

Fuarda yaklaşık 80 yerel ve uluslararası şirket yer aldı. Fuar kapsamında çeşitli indirimler ve çekilişler yapıldı.

Batumi Build 2023 Fuarına katılan  firmaların profilleri: Mimarlar ve mimari tasarım şirketleri, Emlak şirketleri, Inşaat yapı, Malzemeleri ve Teknolojiler üreten şirketleri, Asansör İmalatci firmaları, Klima ve soğutma sistemleri üreten şirketleri, Dış Cephe ve Dekorasyon imalatçıları

Destekçilerimiz: Gürcistan Hükümeti, Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı, Batum Belediyesi, Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, Batum Belediyesi, Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası, Acara Ticaret ve Sanayi Odası, Batum Devlet Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Sağlık Fakültesi, Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (IIA), Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Derneği (FIABCI-Georgia), Gürcistan Ulusal Gayrimenkul Birliği, Türk İşadamları Derneği (MÜSİAD)

Çayeli Ticaret ve  Sanayi Odası   olarak,  Gürcistanın   Batum   şehrinde    gerçekleştirilen    12. Uluslararası Yapı Malzemeleri, Teknolojileri ve Gayrimenkul Fuarı’na   inşaat   sektöründeki   21  firma  ile  katılım sağlandı.   Expo Batumi   tarafından   düzenlenen   fuarda   Üyelerimiz birçok  firma  ile   kendi  sektörlerinde  ikili  görüşmeler  gerçekleştirdi. Fuarda  teknolojik  yenilikleri inceledi.

 Fuara  6 ülkeden   yaklaşık  seksen    firma  katılırken  Türkiye den  12    stantta   15   firma  tanıtım  gerçekleştirdi.

Ayrıca Fuara  katılım sağlayan Çayeli Ticaret ve Sanayi odası üyesi   firmalardan 12  firma  diğer katılımcı firmalarla  ikili  görüşmeler  gerçekleştirdi


Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

Odamız Organizasyonluğunda İstihdam Seferberliği 2019 ve Teşvikleri Tanıtıldı
Vefat ve Başsağlığı Mesajı
Rize Milletvekilimiz ve Ak Parti Rize Mv. Adayı Sn. Muhammet Avcı ile Odamızda Yatırımlara Yönelik İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
Ak Parti Çayeli Belediye Başkan Aday Adayı Sn. Yusuf Ziya Şerifoğlu'ndan Başkan Mert'e Ziyaret
Başkanımızdan Enflasyonla Toplu Mücadele ve En Az %10 indirim Destek Mesajı
2019 yılı ilk Meclis Toplantısı Meclis üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.