{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Basın Açıklamaları

Basın Açıklamaları

Kısa Çalışma Ödeneği ve Çok Riskli İllerde Gelir / Kira Desteği Hakkında Basın Açıklaması

2020 yılı başlarında başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan kOVİD-19 salgın hastalığı, ekonomik ve ticari hayatta da üyelerimiz üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Bu kapsamda ticari hayatta meydana gelen olumsuz etkileri azaltmaya yönelik devletimizin yürütmekte olduğu kısa çalışma ödeneği, Kira desteği, gelir kaybı desteği, Ciro kaybı desteği vb. şekilde gayet iyileştirici uygulamalar bulunmaktadır.

İlimizin de dahil olduğu çok yüksek risk grubunda olan illerde faaliyet gösteren ve tedbirler kapsamında açılmayan üye işletmelerimizden gelen talepler doğrultusunda; Kısa Çalışma Ödeneği , Kira desteği, gelir kaybı desteği uygulamalarının çok riskli illerde , işletmelerin devamlılığı ve işten çıkarmaların önlenmesi adına belirli bir süre daha uzatılmasını devletimizden talep etmekteyiz.

Biliyoruz ki devletimiz daima işletmelerimizin yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu süreci, konulan kurallara uyarak, kendi sağlığımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizin sağlığı için gereken her türlü tedbiri alarak, devletimizin de desteği ile geride bırakacağımıza güvenimiz tamdır. Bu vesile ile öncelikle üyelerimize ve tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve bereketli günler diliyorum.

 

Mehmet Ali MERT

Yönetim Kurulu Başkanı


Benzer Basın Açıklamaları

Başkanımız M.Ali Mert Yeni İstihdam Teşvikleri Hakkında bilgiler Verdi
Başkanımız'dan Kovid-19 Basın Açıklaması
Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Mehmet Ali Mert Çay Haber'e Özel Açıklamalarda bulundu.
Çayeli TSO'dan Üyelerine Nefes Kredisi
Çayeli TSO'dan Doka'ya Proje
Koronavirüs (Covid-19) Basın Açıklaması