{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Çayeli Ticaret ve Sanayi Odasından Üyelerimize Önemli Duyuru

          Odamız organ seçimleri  yenileneceğinden, Oda Muamelat Yönetmeliğinin 14. – 15. Maddesine  göre  ve organ seçimleri  hakkındaki  Yönetmeliğin 8. maddesinde; Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek. Meslek Komiteleri ve Meclis üyesi seçilebilmek için, vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek hatalı kayıtlarını düzeltmeleri ve vergi numaralarını kaydettirmelerinin zorunlu olduğu belirtilmektedir.

          Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin oda kayıtları 23 Şubat  2018 Cuma günü mesai bitimine kadar, hafta içi her gün odamız bünyesinde açık olup, hatalı kayıtların düzeltilebilmesi ve ilk defa vergi numaralarının kaydettirilmesi için müracaatların firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçe ekinde vergi levhası fotokopisi veya ilgili vergi dairesinden mükellef olduklarına dair alınmış yazı ile odamıza yapılması gerekmektedir.

          Vergiden muaf üyelerimizde  yukarıda belirtilen gün ve mesai bitimine kadar, vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet yazılarının odamıza ibraz etmeleri gerekmektedir.

           Kayıtların düzeltilmemesi halinde odamızdaki mevcut kayıtların doğruluğunu kabul etmiş sayılacağı üyelerimize önemle duyurulur.

 

Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası

Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni
Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni Cumhur Başkanımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
TOBB Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İştişare Toplantısı Gerçekleşti
Kobi Tanımı Değişti
Ekim Ayı Personel Toplantısı
Rusya Ekonomik Sonuç Raporu