{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Başkanımız M.Ali Mert'ten Seçim Değerlendirmesi

Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali MERT; Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin ardından yaptığı değerlendirmede:  “24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.  Yeni yönetim sistemi, ülkemizde istikrar ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır. Dolayısıyla önümüzdeki yeni dönemde bu güven ve istikrarla yeni bir sıçrama gerçekleştirmek mümkündür.

Yeni sistemle beraber bakanlık sayılarındaki  azalmanın gereksiz bürokrasiyi de ortadan kaldıracağını belirten MERT: “İş dünyası bakanlıklar arasındaki işlerin takibinden dolayı  işlerinde gecikmeler yaşamakta ve bundan dolayı çok büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalıyordu.  İnşallah yeni sistemde  bürokrasinin azalacak olması  iş dünyası için çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır.” Dedi.

İşlemlerdeki sadeleşmenin  iş dünyasına  büyük faydalar  getireceğini belirten  Mert , “ bürokrasinin azalmasıyla  belirsizliklerde  ortadan kalkacaktır.” Değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Başlıyor
Arapça Dil Kursunda İlk Ders Başlıyor
Yüksek İştişare Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
E-tebligat Uygulaması Resmi Gazetede Yayınlandı
Çayeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan Odamıza Ziyaret
Oda Borsalar için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi